Ozonowanie

Ozonowanie, czyli usuwanie zapachów oraz grzybów i pleśni z otoczenia człowieka, staje się coraz bardziej popularne.
Nic dziwnego – jest to najlepsza metoda, skuteczna i szybka, na poprawienie jakości powietrza w domu, firmie, samochodzie oraz zadbanie o rzeczywistą higienę. Wysokiej jakości generatory umożliwiają wyprodukowanie ozonu o różnym stężeniu – w zależności od potrzeb. Ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi, niszczy je, pozostawiając w pomieszczeniu jedynie świeżą woń, przypominającą zapach po burzy. Mimo że ozon i jego właściwości znane są od wielu lat, to jednak dopiero w ostatnich latach zaczęto korzystać z jego możliwości. Ze względu jednak na liczne zalety ozonu, zaczęto stosować go w bardzo wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu. Już niemalże normą jest ozonowanie wody oraz za jej pomocą oczyszczanie owoców i warzyw, dzięki czemu produkty te dłużej zachowują świeżość.

Słowo ozon z powodzeniem można by zastąpić słowem świeżość – gdzie bowiem on się pojawia, po przykrym zapachu oraz mikroorganizmach pozostaje tylko świeżość. Ozonowanie powinno mieć miejsce zwłaszcza tam, gdzie istnieje największe ryzyko występowania drobnoustrojów oraz gdzie silny, uciążliwy zapach trudno jest wyeliminować innymi środkami.
Nasza firma dokonuje jednostkowego ozonowania za pomocą generatora oraz regularnego ozonowania obiektów użyteczności publicznej oraz przedsiębiorstw spożywczych i innych, gdzie ozonowanie zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy.

Wykonywane przez nas ozonowanie jest w pełni bezpieczne – monitorujemy proces przez cały czas jego trwania.
Kontrolujemy wartość ozonu miernikiem w celu zagwarantowania optymalnego stężenia. Po zakończonym działaniu, sprawdzamy czy pozostawione stężenie ozonu jest bezpieczne.