O ozonie

INFORMACJA O OZONOWANIU ORAZ ZASTOSOWANIU NASZYCH GENERATORÓW OZONU

Co to jest ozon?

Gaz złożony z trzech atomów tlenu. Ma świeży zapach powietrza po burzy i niebieskawy kolor. Jest niepalny (ma jednak właściwość podtrzymywania procesu spalania), dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest dość nietrwały.
Powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej, może być również produkowany przez odpowiednie urządzenia, np. nasze generatory ozonu. Wytwarzany przez nie ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi (pleśń, grzyby, wirusy, bakterie, alergeny) i całkowicie je niszczy. Polega to na tym, że ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi. Reakcja ta nazywa się ozonowaniem, w wyniku którego powietrze pozostaje czyste, świeże, wolne od wirusów, bakterii i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Ozonowanie tylko dezynfekuje powietrze, ale również szybko usuwa wszelkie przykre zapachy.
Dowiedziono, że działanie bakteriobójcze ozonu jest prawie 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru i już niewielkie stężenie ozonu w ciągu kilku minut zabija wszystkie bakterie, wirusy, grzyby itp.

Czy ozon jest toksyczny?
Jego intensywny zapach jest wyczuwalny już przy stężeniu 0,02−0,05 ppm, ale ozon staje się niebezpieczny dopiero przy stężeniu powyżej 0,08 ppm w powietrzu wdychanym przez osiem godzin. I taka norma obowiązuje w większości krajów europejskich, także w USA i Kanadzie. Dlatego też bardzo ważne jest, by ozonowanie wykonywali odpowiednio przeszkoleni pracownicy.

Ozonowanie skutecznie usuwa:
– pleśń i grzyby
Trwale niszczy grzyby, grzybnie oraz formy przetrwalnikowe niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu. Oczyszcza ściany z pleśni i usuwa przykry odór stęchlizny.

– roztocze
Niebezpieczne dla zdrowia, powodują bowiem ataki astmy, alergie, osłabienie. Stężenia ozonu powyżej 0,05 ppm całkowicie je niszczy.

– drobnoustroje
Giną już od śladowych ilości ozonu, dzięki czemu nie występuje niebezpieczeństwo zakażenia bakteryjnego, groźnych chorób, gnicia żywności i pojawienia się przykrego zapachu.

– pyłki kwiatowe
Uwalniany podczas rozkładu ozonu tlen neutralizuje ich uciążliwe dla zdrowia właściwości i zapobiega wystąpieniu alergii, podrażnień gardła, nosa, oczu.

– odór papierosowy
Jego liczne, groźne dla zdrowia związki chemiczne w zetknięciu z ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i pozbawionych duszącej woni nikotyny. Neutralizuje zapach w pomieszczeniach, w których odór papierosów wniknął w meble, ściany oraz tapicerkę samochodu.

– związki pierścieniowe oraz ich pochodne
Są stosowane jako rozpuszczalniki organiczne do lakierów i farb. Niebezpieczne dla zdrowia, mają bowiem właściwości rakotwórcze. Ozonowanie wywołuje rozpad pierścienia węglowego i utlenienie powstałych związków prostych do dwutlenku węgla, wody oraz tlenków pierwiastków wchodzących w skład pochodnych.

NASZE GENERATORY OZONU DOSKONALE SPRAWDZAJĄ SIĘ W:

GASTRONOMII
Usuwają uciążliwe zapachy powstałe podczas przyrządzania potraw. Zapewniają bezpieczeństwo przed zakażeniem wirusowym i bakteryjnym, szczególnie w restauracjach, barach, smażalniach itp.

HOTELARSTWIE
Dzięki wykorzystaniu naszego generatora ozonu czas sprzątania pokoju i jego przygotowanie do przyjęcia nowego gościa jest znacznie krótszy niż metodą tradycyjną, a pokoje pozostają świeże i pachnące przez długi czas. Goście hotelowi są zadowoleni oraz przyjemnie im się mieszka w pokojach wolnych od nieprzyjemnych zapachów. Nasze generatory ozonu oczyszczają powietrze w każdym pomieszczeniu, wraz z jego wyposażeniem. Zminimalizowane jest też ryzyko zakażenia bakteryjnego i wirusowego. Nasze urządzenie nie tylko sterylizuje pomieszczenia, ale również całkowicie usuwa w nich pleśń i grzyby, a ozonowanie kanałów nawiewnych wentylacji i klimatyzacji ogranicza wystąpienie Legionellozy, czyli ciężkiej zakaźnej choroby dróg oddechowych, wywołanej m.in. przez brudne instalacje klimatyzacyjne.

SŁUŻBIE ZDROWIA
Systematyczne stosowanie naszego urządzenia zapobiega infekcjom i zakażeniom we wszystkich placówkach służby zdrowia, tj. szpitalach, przychodniach, salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych, w korytarzach.

W PRZETWÓRSTWIE MIĘSNYM
Zastosowanie naszych generatorów ozonu w pomieszczeniach produkcyjnych przetwórstwa mięsnego sterylizuje i znakomicie poprawia ich warunki sanitarne, a mięso i jego przetwory znajdujące się w powietrzu z ozonem nie ulegają zakażeniom wirusowym czy bakteryjnym.
Samochody do przewozu mięsa poddawane systematycznie ozonowaniu również zapewniają bezpieczeństwo żywności i zapobiegają jej zakażeniu. Ozonowanie pomieszczeń rozbioru mięsa, lad chłodniczych oraz sal sprzedaży w sklepach mięsnych przedłuża świeżość i trwałość mięsa oraz jego przetworów.

MOTORYZACJI
Znakomicie i trwale usuwają nieprzyjemne zapachy z kabin samochodowych, a także bez używania środków chemicznych odkażamy naszymi generatorami klimatyzację samochodową.

TRANSPORCIE
Ozonowanie ciężarówek, autobusów, autokarów, tramwajów, taksówek i innych pojazdów usuwa całkowicie przykre zapachy z wnętrza i jednocześnie sterylizuje układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów.

W USUWANIU SZKÓD POPOŻAROWYCH
Ozonowanie pogorzelisk dla usunięcia zapachu spalenizny. Skuteczne prawie w 100 procentach.

W SZKODACH POPOWODZIOWYCH I PO ZALANIACH
Szczególnie zalecamy, ponieważ ozonowanie niszczy pleśnie i grzyby oraz ich plechy i grzybnie rozwijające się po powodziach i zalaniach.

W INNYCH MIEJSCACH
Zalecamy użycie naszych generatorów w zakładach pogrzebowych, ogrodnictwie, hodowli zwierząt, halach produkcyjnych itp.